Witamy w sklepie Ulotkionline.pl

infolinia: 0 502 100 680

o wartości 0,00 zł

Masz w koszyku 0 rzeczy

Jak przygotować pliki

Rodzaje plików

Aby mieli Państwo pewność, że przesłane pliki spełniają naszę wymagania techniczne do druku, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi wytycznymi. Właśnie takie parametry przesłanych prac zapewnią optymalną, wysoką  jakość oferowanych Państwu druków.

Akceptujemy następujące pliki do druku: .tif, .jpg, .pdf, .psd, .cdr. Niestety, nie drukujemy prac przygotowanych w formacie .doc, bądź przygotowanych w prezentacjach programu Powerpoint.

Przygotowanie plików .tif i .jpg

Przygotwując pliki rastrowe do druku prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wymiary obrazu. Różnią się one w zlażności od formatu druków, jakim są Państwo zainteresowani.

Pracę prosimy przygotować w wymiarach brutto, podawanych w opisie każdego produktu. Istotne treści - napisy, bądź logo, powinny być umiesczone minimum 7 mm. od krawędzi projektu - to pozwoli nam na uniknięcie przycięcia tekstów podczas obróbki arkusza. Bardzo istotne jest również, aby projekt był przygotowany w rozdzielczości 300 dpi.

Wspomniane parametry można sprawadzić w programie Photoshop wybierając z menu Obraz opcję Wymiary obrazka. ( Bądź w angielskojęzycznej wersji Programu - menu Image -> Image Size ). Oto menu, przedstawiające informację właściwie przygotowanej pracy, dla formatu A6.

właściwe wymiary projektu w programie PSD

Rozdzielczość dpi ( dots per inch - punkty na cal kwadratowy ) odpowiada za ostrość projektu po wydruku.

Zapisując pracę w formaice .tiff prosimy o spłaszcze warstw pliku.

Format kolorów CMYK

Bardzo istotny jest również format kolorów przesyłanej pracy. Dla druków, oferowanych przez naszą drukarnię, właściwy format kolorów to CMYK.

Taki format barw ustawiony na początku przygotowywania pracy, sprawi, że kolory projektu zostaną wiernie odwzorowane podczas wydruku.

Format kolorów, w programie Photoshop, można ustawić wchodząc w menu Obraz, opcję Tryb wybierając CMYK. Dla wersji angielskiej odpowiednio Image -> Mode -> CMYK. Poniżej ilustarcja obrazująca tą czynność.

ustawianie kolorów CMYK w programie Photoshop

Tak przygotowana praca, powinna pomyślnie przejść proces weryfikacji do druku.

Przygotowanie prac .pdf

Podczas przygotowywania pracy w tym formacie prosimy o ustawienie wymiarów projektu na wymiary brutto. Prosimy również o nie umieszczanie w pracy znaczników drukarskich - paserów oraz kostek kolorów - czynność tą wykonują nasi graficy, podczas opracowania prac przed drukiem.

Przygotowanie projektu w formacie .psd

Projekty formatu .psd powinny mieć wymiary ustawione na wymiary druku brutto. Format kolorów CMYK, rozdzielczość pracy 300 dpi. Prosimy o przesyłanie plików ze spłaszczonymi warstwami - to pozwala na zmniejszczenie rozmiarów pliku i wygodniejsze jego przesyłanie.

Projekty w formacie .cdr

W tym formacie prosimy o przesyłanie ulotek składanych - to pozwoli nam optymalne dopasowanie projektu, do linii łamania ulotek. Przygotowyjąc projekt, prosimy o zwrócenie uwagi na wymiary pracy.

Zamiana na krzywe

Bardzo istotne jest aby w pracach .cdr przekształcić teksty na krzywe. Można to zrobić klikając w menu Edycja opcję Zaznacz wszystkie > Teksty  a następnie, przy zaznaczonych tekstach wchodząc w menu Rozmieszczenie i wybierając Zamiana na krzywe ( albo naciskając jednocześnie klawisze Ctrl + Q ).

Prawidłowo przygotowany projekt nie powinien posiadać żadnych tekstów. Sprawdzenia dokonujemy wchodząc w menu Plik i wybierając opcję Informacje o dukumencie. Dla prawidłowo przygotowanej pracy, program Corel powinien zaprezentować poniższe okno:

okno informacji o dokumencie dla właściwe przygotowanej pracy

Powered by inProject
[profiler]
Memory usage: real: 10747904, emalloc: 10380624
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem